خانه هوشمند اصفهان
خانه هوشمند اصفهان
کارشناس فنی
اصفهان - اصفهان - خیابان پنج آذر - مجتمع آذرمهر - طبقه سوم - واحد 6
8138987896
آقای امیر وردی
09132125542 - 03134369155

خانه هوشمند اصفهان / نمایندگی هوشمند سازی نیوالکترون در اصفهاناصفهان یکی از کلان شهرهای تاریخی قرار گرفته در مرکز ایران است . بناهای تاریخی متعددی در شهر اصفهان وجود دارد و این شهر به داشتن معماری زیبای ایرانی ، پل های سرپوشیده ، مسجد و مناره های منحصر به فردش نام شهره عام و خاص است تا آنجا که در فرهنگ عامه از آن اصفهان به عنوان نصف جهان یاد میشود . این شهر سومین شهر پرجمعیت ایران بعد از تهران و مشهد محسوب می شود و بر اساس موقعیتی که دارد جمعیت آن روز به روز در حال افزایش است .


خانه هوشمند اصفهانهوشمند سازی شهری


با افزایش رشد جمعیت در اصفهان ایجاد شهری با عملکرد عالی ، پایدار و مرفه برای زندگی در الویت است ، در راستای گسترش کلان شهری مانند اصفهان فشارهایی که بر زیرساخت های شهری وارد می شود اجتناب ناپذیر است . از این رو توجه به هوشمند سازی شهری باعث بهبود عملکرد شهری و بالا رفتن کیفیت زندگی در شهر خواهد شد .


رسیدن به محیطی مطلوب و با کیفیت بالا برای عموم مردم ، یکی از اهداف هوشمندسازی شهری است . در سالهای اخیر در کلان شهرهای ایران از جمله اصفهان چالش های جدید و بزرگی در زیمنه حفظ محیط زیست ، رشد اقتصادی و پیشرفت تکنولوژی وجود داشته است که فشارهای عظیمی بر مدیریت جامعه ی شهری وارد ساخته است ، در نتیجه شهرهای امروزی برای مدیریت و بهبود پیچیدگی شرایط زندگی شهری نیاز به سیاست های یکپارچه ، هوشمند و استفاده از روش های نورآورانه جدید دارند .


هوشمند سازی در اصفهان ، شهر را از مدیریت های نادرست شهری رها کرده و باعث پیشرفت و توسعه شهر خواهد شد .


هوشمند سازی فضاهای سبز شهری


یکی از جنبه های هوشمند سازی که اصفهان را به طرف شهری هوشمند و پایدار سوق می دهد حفظ فضاهای سبز شهری ، هوشمند سازی در بخش کشاورزی و باغ های میوه است .


اصفهان در سال 1398 با داشتن سرانه فضای سبز 24 مترمربع بالاترین رتبه را در سطح کلان شهرهای ایران دارد که با توجه به آلاینده های زیست محیطی در اصفهان این سرانه باید به بالای 40 مترمربع افزایش پیدا کند این امر سبب شده تا حفظ و گسترش فضای سبز از اهمیت ویژه ای برخوردار شود که این کار مستلزم مدیریتی یکپارچه ، درست و هوشمند در بخش آبیاری این فضاهاست تا در حالی که از آبیاری بی موقع و مصرف بی رویه آب جلوگیری میشود به گسترش این فضاها در شهر کمک کند .


هوشمند سازی باغ و اراضی کشاورزی


استان اصفهان اقلیم های متنوعی دارد ولی به طور کلی آب و هوای اصفهان ، معتدل رو به سرد است و مقدار بارش باران و برف به نسبت کمی دارد ، با این وجود توانایی تولید انواع محصولات کشاورزی و باغی را دارد . در بین میوه ها ، سیب درختی ، انار و انگور بیشترین سهم تولیدات باغی استان اصفهان را به خود اختصاص داده است . استفاده از سیستم آبیاری هوشمند برای باغ سبب برداشت محصولی شاداب و با کیفیت خواهد شد . سیستم هوشمندی که به صورت خودکار آبیاری باغ و زمین را طبق برنامه های تعریف شده در زمان مشخص انجام می دهد ، در زمان کودرسانی زمین با کود رسانی به اندازه و به موقع از به خطر افتادن محصول و افت کیفیت آن جلوگیری می کند .خانه هوشمند اصفهاناصفهان در دامنه کوه های زاگرس و در کنار زاینده رود قرار گرفته که از کوه های زاگرس سرچشمه گیرد . در گذشته پل های زاینده رود با نگه داشتن آب باعث پر شدن چاه های شهری می شدند اما امروزه مدیریت نادرست حوضه آبریز ، سبب کم آب شدن این رود و تبدیل شدن اصفهان به منطقه ای بحران زده شده است که اگر این رویه ادامه دار شود ، اصفهان دیگر در قطب کشاورزی هیچ ثمری نخواهد داشت . پس نیاز است که فکری اساسی برای حفظ و نگهداری ذخایر آبی در صنعت کشاورزی اصفهان شود که این امر با هوشمند سازی بخش کشاورزی امکان پذیر است .هوشمند سازی هتل


اصفهان سرشار از آثار هنری و تاریخی است در واقع بیش از 22 هزار جاذبه تاریخی و فرهنگی ارزشمند در این استان وجود دارد . این شهر از محبوبترین شهرهای توریستی کشور است که با جاذبه های فراوان خود که ناشی از معماری ، ذوق و هنر اصیل ایرانی است ، سالانه گردشگران زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب می کند . برای اقامت گردشگران در اصفهان گزینه های مختلفی از جمله هتل ، اجاره سوئیت ، خانه مسافر و حتی اقامتگاه های سنتی و بوم گردی وجود دارد .


خانه هوشمند اصفهانهتل های اصفهان مکان مناسبی برای اقامت در این شهر محسوب می شوند و دسترسی مناسبی به داخل شهر و سایر مکان های دیدنی اصفهان دارند . از این رو هتل هوشمند می تواند اولین گزینه انتخابی توریست و گردشگر باشد زیرا رفاه و آسایشی که در هتل هوشمند محیا میشود حس در خانه بودن را در وجود مهمان نهادینه میسازد و تداعی گر خاطرات خوش و دلپذیر در زمان اقامت مهمان در اصفهان خواهد بود .


هوشمند سازی در اصفهان


شهر هوشمند به دنبال حل مشکلات ناشی از آلودگی های زیست محیطی ، پایین آوردن ترافیک شهری ، افزایش سلامت و آسایش ، بهینه سازی منابع انرژی و ذخایر آبی و افزایش رشد اقتصادیست . نمایندگی هوشمند سازی نیوالکترون در اصفهان در راستای رسیدن به این اهداف در این شهر فعالیت دارد برای مشاوره و هوشمند سازی پروژه های خود اعم از خانه ، هتل ، باغ ، اراضی کشاورزی ، اداری و صنعتی خود در اصفهان با نماینده نیوالکترون در این شهر در تماس باشید .