خانه هوشمند جیرفت
خانه هوشمند جیرفت
نمایندگی
كرمان - جيرفت - خیابان دانشجو - نبش دانشجو 3
7861738696
آقای رضا وطنخواه
09137601988 - 03443266058

خانه هوشمند جیرفت / نمایندگی هوشمند سازی نیوالکترون در جیرفتشهرستان جیرفت در جنوب استان کرمان واقع شده است ، این شهر در دره ای پهن قرار گرفته و دارای موقعیتی دشتی و کوهستانی است .


جیرفت به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی خود به هند ایران شهرت پیدا کرده است ، قرار گیری جیرفت در دامنه جنوبی رشته کوه جبال بارز سبب جدایی آن از کویر لوت شده است و همین دلیل باعث بارش های قابل ملاحظه به خصوص در مناطق مرتفع و کوهپایه ایی گشته است . منطقه دلفارد با میانگین بارندگی سالانه به میزان 426.3 میلی متر ، بیشترین میزان بارش در استان کرمان را به خود اختصاص داده است .


خانه هوشمند جیرفتکشاورزی هوشمند


جیرفت بهشت کشاورزی جنوب کشور است و به واسطه ی حاصلخیزی خاک و پتانسیل اقتصادی بالا ، حدودا" دویست نوع محصول زراعی ، دامی و باغی در این شهر تولید میشود . وجود بافت های متنوع جغرافیایی برای کشت و برداشت انواع محصولات کشاورزی موجب شده است که این شهر یکی از قطب های کشاورزی کشور باشد و نقش قابل توجهی را در تامین اشتغال و حتی صادرات محصولات کشاورزی در کشور ایفا می کند .


میزان استفاده از ذخایر آبی برای محصولات کشاورزی در این شهر بسیار بالاست . از این رو استفاده از سیستم آبیاری هوشمند و هوشمند سازی پمپ های آب برای جلوگیری از هدر رفت آب لازم و ضروری است .


خانه هوشمند جیرفتآبیاری هوشمند


هوشمند سازی سیستم آبیاری علاوه بر جلوگیری از هدر رفت آب ، در میزان رشد و برداشت صد در صدی محصول نیز تاثیر مستقیم دارد . به این شکل که سیستم هوشمند را می توان بر حسب موقعیت جغرافیایی زمین کشاورزی و نوع محصول کشت شده در زمین ، برنامه ریزی کرد تا در ساعت و روز مشخص در ماه و فصل مورد نظر با روشن کردن پمپ آبیاری را به صورت خودکار و به میزان مورد نیاز انجام دهد . از آبیاری در روزهایی بارش و زمانی که رطوبت خاک زمین بالاست ، جلوگیری کند .هوشمند سازی گلخانه


با توجه به شرایط خاص و مساعد آب و هوایی شهرستان جیرفت ، استقبال کشاورزان در زمینه احداث گلخانه در این شهرستان بسیار بالا بوده است . این شهر با بیش از 150 طرح احداث گلخانه مقام اول را در تولید محصولات گلخانه ای در منطقه جنوب به خود اختصاص داده است .


تولید محصولات گلخانه ای در جیرفت و جنوب کرمان ، نیاز عمده این گونه محصولات را در فصل زمستان و کمبود تولید در مناطق سردسیری را جبران کرده است و بیش از 500 هزار تن محصولات گلخانه ای و کشاورزی در این شهرستان تولید و بخشی از آن نیز صادر میشود . در عین حال موقعیت جغرافیایی این شهرستان و رطوبت بالای هوا در برخی از روزها و ماه های سال سبب شده است تا کشاورزان به فکر هوشمند سازی گلخانه و استفاده از سیستم های هوشمند کنترل گلخانه بر حسب رطوبت و دمای محیط باشند تا از خسارت و آسیب به محصولات گلخانه ای خود جلوگیری کنند .خانه هوشمند جیرفتسیستم کنترل هوشمند گلخانه


سیستم هوشمند گلخانه با وجود سنسورهای دما و رطوبت ، میزان رطوبت هوای گلخانه را اندازه گیری و برحسب رطوبت و دمای ایده ای محیط گلخانه ، دریچه ها را باز و سیستم های تهویع را روشن و یا خاموش می کند . همچنین بر حسب رطوبت خاک محصول ، آبیاری و کود رسانی را در زمان مناسب به صورت خودکار و هوشمند انجام می دهد و گلخانه را از گزند آفات و خسارت به محصول در شرایط بد آب و هوایی نجات خواهد داد .خانه هوشمند جیرفتهوشمند سازی ساختمان در جیرفت


جیرفت تابستان هایی نسبتا" گرم و مرطوب و زمستان های معتدل و کوتاه دارد ، به شکلی که در طول فصل سرما ، روزهای با دمای صفر درجه یا کمتر از یک هفته تجاوز نمی کنند . با این شرایط آب و هوایی ، نیاز به سیستم های سرمایشی در طول سال در ساختمان و خانه احساس می شود . برای اینکه ساختمان به صورت همیشگی در شرایط محیطی عالی خود بماند و از مصرف بیش از اندازه انرژی جلوگیری شود ، نیازمند سیستم هوشمندی است که بتواند بر حسب دما و رطوبت محیط خانه و ساختمان تصمیم گیرد و شرایط ایده ال مکان مورد نظر را فراهم سازد و بتواند با هر گونه تغییرات دمایی ، خود را همگام سازد .


نمایندگی هوشمند سازی نیوالکترون در جیرفت برای رسیدن به این اهداف و در جهت حفظ آسایش ، امنیت و رفاه جامعه و مصرف بهینه آب و انرژی در این شهرستان فعالیت دارد ، برای مشاوره و هوشمند سازی پروژه های خانگی ، کشاورزی ، اداری خود در جیرفت با نماینده نیوالکترون در این شهرستان تماس حاصل فرمایید .