خانه هوشمند زرند
خانه هوشمند زرند
نمایندگی
كرمان - زرند - خیابان ابوذر - روبروی کوچه 15
7761843557
آقای محمد طاهری نیا
09131420824 - 03433423239

خانه هوشمند زرند / نمایندگی هوشمند سازی نیوالکترون در زرندزرند یکی از شهرهای استان کرمان واقع در جنوب شرقی ایران است و از آب و هوای نیمه کویری با تابستان های نسبتا گرم و زمستان های سرد برخوردار است . سرانه فضای سبز در زرند دو برابر استاندارد کشوری است . تنوع آب و هوایی زرند سبب شده است تا هر کدام از شهرهای زرند خصوصیات و ویژگی های منحصر به خود را داشته باشند . به عنوان مثال منطقه سربنان به دلیل دارا بودن آب و هوای عالی و لذت بخش با بارندگی های به موقع و مناسب به مکانی بسیار عالی برای گردشگران تبدیل شده است .


منطقه حتکن نیز در 40 کیلومتری شهر زرند ،یکی از زیباترین روستاها و مناطق استان کرمان است . آب و هوای عالی حتکن ، با کوه ها و جاده های پیچ در پیچ ، جنگل های بادام کوهی و بنه ، چشمه های فراوان و ... از جمله زیبایی های حتکن است .


آب و هوا و خاک حاصلخیز ، این مناطق را به مکانی مناسب برای کشاورزی تبدیل کرده است . مزارع بنفش رنگ زعفران در این نواحی چشم انداز بسیار زیبایی بوجود آورده است .


کاشت نهال پسته نیز از زمان های قدیم در بین مردم شهرستان زرند رواج داشته است و برداشت سالیانه پسته در زرند ، بین 20 تا 25 هزار تن رسیده است . این شهرستان نیز از صدمات خشکسالی و بی آبی مصون نمانده است و باعث شده است که مردم این شهرستان به فکر تغییر کاربری اراضی کشاورزی خود بیفتند و آن جایگزین کردن کشت زعفران به جای نهال پسته است .


خانه هوشمند زرند


تغییر کاربری اراضی کشاورزی با فکر به اینکه میزان مصرف آب زعفران نسبت به پسته پایین تر است کاری خطا و حکم پاک کردن صورت مسئله را به جای حل مسئله دارد . زیرا خود زعفران هم شرایط خاص آبیاری خود را داراست . در نتیجه اینجاست که هوشمند سازی سیستم آبیاری و کوددهی کشاورزی بهترین گزینه برای حل این مسئله است .


کشاورزی هوشمند


در زرند میزان استفاده آب شرب 3 درصد ، آب صنعت 4 درصد و آب کشاورزی 93 درصد تخمین زده شده است . این آمار قابل توجه دلیلی است تا کشاورزان به سمت آبیاری های نوین و پیشرفته روی بیاورند . هوشمند سازی پمپ های آب و کنترل و مدیریت از راه دور آنها در زمان آبیاری درختان پسته ، به میزان قابل توجهی از مصرف بی رویه و بی موقع آب جلوگیری خواهد کرد .


آبیاری درست زعفران نیز بر میزان کیفیت و برداشت محصول تاثیر مستقیم دارد . زعفران با توجه به منطقه مورد کشت نیاز به یک یا چهار مرتبه آبیاری دارد ، شکل و میزان آبیاری نیز در هر مرحله متفاوت است . در مرحله اول آبیاری باید سنگین و عمیق باشد مراحل بعدی نیز بر اساس موقعیت مکانی کشت محصول ، تاریخ و شکل آبیاری متفاوتی دارند . برای اینکه تاریخ و کیفیت آبیاری دقیق و اصولی باشد ، خودکار و هوشمند کردن سیستم آبیاری بهترین گزینه است .


سیستم هوشمندی که بتوان با تعریف برنامه های زمانبندی بر حسب ساعت ، تاریخ و موقعیت مکانی اراضی کشاورزی ، شکل و مدت زمان آبیاری را هوشمندانه برنامه ریزی کرد تا به صورت هوشمند در تاریخ مشخص با حجم آب مورد نظر ، بدون هر گونه دخالتی از طرف انسان زمین کشاورزی آبیاری شود .


هوشمند سازی کشاورزی ، علاوه بر جلوگیری از تغییر اراضی کشاورزی و صرفه جویی در مصرف آب گزینه بسیار مناسبی برای بالا بردن مرغوبیت و کیفیت محصولات کشاورزی در زرند است .خانه هوشمند زرندهوشمند سازی صنعتی


شهرستان زرند به دلیل داشتن منابع غنی معدنی از جمله زغال سنگ ، سنگ آهن و در برخی مناطق آن معادن مس ، یکی از صنعتی ترین شهرهای ایران است که این امر باعث افزایش روزافزون جمعیت در این شهر شده است . وجود کارخانجات صنعتی بزرگ و پیشرفته مانند : نیروگاه زرند ، کارخانه زغال شویی ، کارخانه فولاد ، کارخانه کک سازی ، پالایشگاه قطران ، واگن سازی ، تولید سنگ آهن ، مجتمع کارخانجات لبنی ، کارخانجات کنسروسازی ، کارخانه پارس پنل ، کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن و کارخانه گندله سازی در شهرستان زرند سبب شده است تا برای مدیریت بهتر و کنترل هوشمندانه در این صنایع و صرفه جویی در منابع مختص هر صنعت فکر اساسی و کاربردی شود .


هوشمند سازی کارخانجات و صنایع نقطه ی عطفی است در جلوگیری از خطاهای انسانی ، پیشبرد اهداف و کنترل بهینه زمان ، انرژی و نیروی انسانی .خانه هوشمند زرندهوشمند سازی شهری


با هوشمند سازی بخش های صنعتی و کشاورزی در شهرستان زرند این شهر در آینده ای نزدیک تبدیل به شهری هوشمند با وجود منابع بی نظیر خود خواهد شد .


نمایندگی هوشمند سازی نیوالکترون در شهرستان زرند نیز با دنبال کردن اهداف نیوالکترون در قبال آسایش و امنیت عموم مردم و صرفه جویی در استفاده از منابع طبیعی ، معرف هوشمند سازی به معنای واقعی در این شهر است . برای مشاوره و هوشمند سازی پروژه های خود اعم از خانه ، اداره ، کارخانه و کشاورزی در زرند با نماینده نیوالکترون در این شهرستان تماس بگیرید .