خانه هوشمند سمنان
خانه هوشمند سمنان
کارشناس فنی
سمنان - شاهرود - خیابان شهدا - نرسیده به بازارچه چهار فصل - گروه مهندسی کوشان
3618643316
آقای محسن آجودانی
09125739201 - 02332365180

خانه هوشمند سمنان / نمایندگی هوشمند سازی نیوالکترون در سمنانایران به عنوان کشوری چهار فصل شناخته میشود و در فصول مختلف سال امکان کاشت و برداشت انواع محصولات کشاورزی از هر کدام از بخش های ایران وجود دارد . یکی از این بخش ها سمنان است استانی که در بین رشته کوه البرز و دشت کویر قرار گرفته ، این نحوه ی قرارگیری سبب به وجود آمدن پدیده های جالب طبیعی در این استان شده است .


خانه هوشمند سمنانسمنان دارای 8 شهرستان با نام های گرمسار ، سرخه ، مهدی شهر ، آرادان ، سمنان ، دامغان ، شاهرود و میامی است که از نظر آب و هوایی اقلیم بسیار متنوعی دارند . آب و هوای اکثر مناطق سمنان به دلیل موقعیت جغرافیایی قرار گرفته در آن بین خشکی و رطوبت در نوسان است .


این استان یکی از مناطقی است که برای کاشت بسیاری از محصولات بسیار مناسب و ایده آل است و طیف وسیعی از این محصولات را می توان جهت کاشت در اراضی کشاورزی استفاده کرد . سرآمد برخی از آنها محصولاتی نظیر انار ، پسته و انگور است که بخشی از آن به کشورهای خارجی نیز صادر می گردد .


محدودیت های کشاورزی در سمنان


به جز نواحی شمالی سمنان که مستعد کاشت انواع گیاهان و درختان است ، نیمه جنوبی به دلیل قرار گرفتن در ناحیه ی بیابانی ، محدودیت های فراوانی برای کشت و کار دارد . از طرفی تعداد گلخانه های موجود در استان کمتر از میزانیست که بتوانند نیازهای استان را برآورده سازند به نحوی که کمتر از 110 هکتار از انواع گلخانه در این استان پهناور احداث شده است همچنین این استان در برهه کنونی با مدیریت و شیوه های غلط آبیاری با بحران و کمبود منابع آبی نیز مواجه شده است .خانه هوشمند سمنان


تغییر الگوی کشت و کار و توسعه کشاورزی هوشمند


ضرورت تغییر الگوی کشت و تبدیل کشاورزی سنتی به کشاورزی هوشمند و مدرن برای مدیریت مصرف بهینه آب و حفاظت از منابع آبی لازم و ضروری است . همچنین توسعه ی مجتمع های گلخانه ای و استفاده از سیستم های هوشمند برای گلخانه ، میزان بهره وری ، کیفیت و تولید محصولات گلخانه ای و کشاورزی را در این استان به طرز چشمگیری بالا می برد همچنین همجواری این استان با پایتخت ، بازار بسیار مناسبی برای پخش و یا مصرف محصولات گلخانه ای و کشاورزی در استان تهران خواهد داشت .خانه هوشمند سمنانهوشمند سازی در سمنان


هوشمند سازی و ورود سیستم های هوشمند ، تکنولوژی های مدرن و پیشرفته نه تنها در بخش کشاورزی بلکه در هر بخشی چه در خانه ، مزرعه ، اداره ، صنعت و .... به طرز چشمگیری میزان رشد اقتصادی ، بهره وری ، کنترل و مدیریت انرژی و منابع آبی را بالا برده و در افزایش رفاه و آسایش افراد یک جامعه تاثیر بسزایی خواهد داشت .


نماینده هوشمند سازی نیوالکترون در استان سمنان نیز با در نظر گرفتن این اهداف ، معرف هوشمند سازی به معنای حقیقی خود در این استان برای شما بزرگواران است ، برای مشاوره و انجام پروژه های هوشمند سازی خود با نماینده نیوالکترون در این استان در تماس باشید .