استفاده از کلید سنتی به عنوان یک کلید هوشمند و کارآمد


ممکن است در جامعه افراد و خانواده هایی باشند که سادگی و طرح سنتی خانه را بیشتر از حالت مدرن آن بپسندند ، در عین حال خواهان استفاده از تکنولوژی خانه هوشمند در کنار حفظ ظاهر سنتی آن باشند و یا به دنبال راهکارهای مفید و کارآمد برای پایین آوردن هزینه های مرتبط با تجهیزات سیستم هوشمند خود هستند . به عنوان مثال به جای استفاده از کلید لمسی هوشمند از کلید سنتی و معمولی خانه به عنوان یک کلید هوشمند روشنایی استفاده کنند . حال این سوال پیش می آید که .....


چگونه می توان یک کلید سنتی و معمولی را به کلید هوشمند تبدیل کرد ؟


به طور معمول شرکت های هوشمند سازی برای اضافه کردن کلید سنتی به سیستم هوشمند از یک ماژول تبدیل کلید استفاده می کنند ، تا از کلید سنتی کارایی کلید هوشمند گرفته شود .


تبدیل کلید سنتی به کلید هوشمند / بدون مبدل کلید


همانند تصویر این ماژول در پشت کلید سنتی داخل قوطی برق مربوط به کلید قرار می گیرد . برای هر کلید سنتی باید به صورت مجزا یک مبدل کلید در پشت آن در نظر گرفته شود تا کلید معمولی به یک کلید هوشمند روشنایی تبدیل شود .


تبدیل کلید سنتی به هوشمند از مزیت های بیشماری برخوردار است اما بر حسب نوع و تعداد مبدل و رابطی که در ساختمان برای اضافه کردن هر کلید سنتی به سیستم هوشمند استفاده میشود و با در نظر گرفتن قیمتی که این ماژول ها دارند ، سبب بالا رفتن هزینه های مرتبط با هوشمند سازی خانه میشوند .


آیا می توان با یک راهکار عالی با توجه به حفظ کلید معمولی و ظاهر سنتی خانه و بدون صرف هزینه برای ماژول مبدل ، کلید سنتی خانه را به یک کلید هوشمند و کارآمد تبدیل کرد ؟تبدیل 32 کلید سنتی به هوشمند با کنترلر دیجیتال 32 کانال


نیوالکترون برای سهولت و پایین آوردن هزینه های مرتبط با هوشمند سازی در کنار حفظ کلید سنتی در خانه هوشمند ، ماژول مبدل را حذف کرده و توانسته بوسیله ی کنترلر هوشمند دیجیتال خود به راحتی تا 32 کلید سنتی را به سیستم هوشمند متصل کند و هر کدام از کلید های معمولی را به یک کلید هوشمند و کارآمد در خانه تبدیل کند .تبدیل کلید سنتی به کلید هوشمند / بدون مبدل کلیدبا وجود این کنترلر نیازی به تعویض کلید سنتی یا معمولی خانه نیست ، کلید سنتی خانه همانند کلید لمسی هوشمند علاوه بر کنترل روشنایی ها ، قابلیت سناریو پذیری را دارد و می توان برنامه های تعریف شده متعددی را به وسیله این کلید اجرا کرد و کارایی کلید را شخصی سازی کرد .


تبدیل کلید سنتی به کلید هوشمند / بدون مبدل کلیدبه عنوان مثال با زدن کلید هوشمند در ساعت 12 شب ، سناریوی خواب اجرا شود و فضای اتاق برای خواب محیا شود یا با زدن کلید خروجی راهرو سناریوی خروج از خانه اجرا شود که می تواند پایین آوردن شدت نور روشنایی یا خاموش کردن روشنایی ها ، فعال سازی سیستم امنیتی ، خاموش یا کم کردن دمای تجهیزات گرمایشی ، سرمایشی و ..... باشد و یا در مثالی دیگر می توان سناریویی برای یکی از کلید ها تعریف کرد که با زدن کلید مورد نظر پرده اتاق باز یا بسته شود .


این کنترلر علاوه بر پشتیبانی 32 کلید سنتی ، توانایی پیشتیبانی از سنسورهای مختلف از جمله سنسور اعلان حریق و سنسورهای تشخیص حرکت را دارد .


برای آشنایی با ویژگی های خاص کنترلر دیجیتال 32 کانال کلیک کنیدمزایای کلید هوشمند روشنایی


کنترل انواع روشنایی ها

کنترل از راه دور در بستر نرم افزار

سهولت در انجام بسیاری از کارها

اجرای سناریوهای متعدد توسط کلید هوشمندحفظ کلید سنتی و کلید لمسی هوشمند در کنار یکدیگر


شاید در خانه هوشمند خواهان این باشید که بخشی از خانه حالت سنتی و بخشی دیگر ظاهر مدرنیته داشته باشد به عنوان مثال علاقمندید که در قسمتی از ساختمان کلید سنتی و در قسمتی دیگر از کلید لمسی هوشمند برای کنترل روشنایی ها استفاده کنید .


نیوالکترون قابلیت حفظ و بکارگیری کلید سنتی و کلید لمسی هوشمند را در کنار یکدیگر داراست و به راحتی می توانید از ظاهر و امکانات دو نمونه کلید در سیستم هوشمند خانه خود بهره مند شوید .تبدیل کلید سنتی به کلید هوشمند / بدون مبدل کلیددیدگاه کاربران

لطفا سؤالات و نظرات خود را در رابطه با این محتوا با ما در میان بگذارید.