پرده هوشمند چیست ؟


خانه هوشمند شکاف بین دنیای دیجیتال و آنالوگ زندگی ما را پر می کند در نتیجه ، زندگی افراد خانه را راحتتر و لذت بخش تر میسازد . این فناوری پیشرفته شامل یک شبکه ارتباطی است که تجهیزات مختلف ساختمان هوشمند را به هم متصل می کند . صاحب خانه با لمس یک آیکون می تواند تمام جنبه های خانه خود را کنترل کند از جمله دما ، نور ، درب ، پرده و بسیاری موارد دیگر .


تکنیک های اتوماسیون خانگی از سرگرمی و امنیت گرفته تا هزینه و بهره وری انرژی مزایای بسیار متنوعی با خود به همراه دارند . در میان این ویژگی های منحصر به فرد ، کنترل پرده هوشمند یکی از بهترین نوآوری هاست .


پرده هوشمند به صورت دیجیتال و بر اساس زمان ، روز ، میزان نور ورودی به خانه و حتی توسط سناریو از هر جا و مکانی با اتصال به اینترنت بر اساس حالات عمودی و افقی خود کنترل و باز و بسته میشود .مزایای استفاده از پرده برقی هوشمندچرا باید از پرده هوشمند استفاده کنیم ؟


کنترل پرده هوشمند به کاربر کمک می کند تا هر زمان که به پرده نیاز بود ، بتوان بدون دخالت دستی از وجود آن بهره برد ، همچنین در مکان هایی که امکان دسترسی به پرده سخت و دشوار است به راحتی کنترل پرده در اختیار کاربر خواهد بود . جدا از سهولت کنترل ، پرده های هوشمند طیف گسترده ای از مزایا را با خود به همراه دارند که در این مقاله به برخی از آنها اشاره میشود .مزایای پرده های هوشمند

 

راحتی و آسایش صاحبان خانه


پرده هوشمند را می توان به راحتی به وسیله موبایل و سایر سیستم های هوشمند از راه دور کنترل کرد . چه زمانی که روی کاناپه در حال استراحت هستید ، چه در آشپزخانه مشغول به کار هستید و چه در بیرون از خانه ، با کلیک بر روی یک آیکون در بستر نرم افزار به راحتی می توانید ، پرده ها را ببندید یا باز کنید . همچنین با تعریف برنامه های زمانبندی می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد که پرده های هوشمند در بازه زمانی مشخصی باز و یا بسته شوند . بدون اینکه نیاز به انجام کاری از طرف کاربر باشد .مزایای استفاده از پرده برقی هوشمندقابلیت ادغام با سایر تجهیزات سیستم هوشمند


پرده برقی هوشمند زمانی بهترین عملکرد خود را دارد که با سایر تجهیزات سیستم هوشمند خانه ادغام شود . به عنوان مثال بتوان آن را به حسگرهای نور متصل کرد تا زمانی که نور طبیعی در خارج از خانه وجود دارد ، به صورت خودکار باز بماند . همچنین می توان با تعریف سناریو ، پرده را به شکلی برنامه ریزی کرد تا هر زمان که تلویزیون یا سیستم سینمای خانگی روشن شد پرده ها به صورت خودکار بسته شوند .


بهره وری و بهینه سازی مصرف انرژی


پرده های هوشمند بازده انرژی بیشتری را نسبت به آنچه که در تصور شماست ارائه می دهند . با ادغام آنها با حسگرهای نور هوشمند ، می توان انرژی مصرفی روشنایی های داخلی را تا زمانی که نور طبیعی در دسترس است به حداقل خود رساند . همچنین زمانی که خارج از خانه هستید با تعریف برنامه های زمانبندی مشخص کنید در چه زمانی پرده ها بسته شوند تا دمای محیط خانه در زمان ورود شما به حداقل خود نرسیده باشد که منجر به استفاده ی حداکثری از سیستم های گرمایشی برای رساندن خانه به دمای مطلوب خود شوید . بنابراین برای جلوگیری از مصرف انرژی ناخواسته با تعریف برنامه ، باز و بسته شدن پرده های خود را هوشمندانه مدیریت کنید .

 

محافظت از وسایل خانه در برابر نور خورشید


قرار گرفتن منظم در معرض نور خورشید ، می تواند کیفیت فرش و کف ، مبلمان و سایر تجهیزات داخلی ساختمان را کاهش دهد . برای جلوگیری از این اتفاق ، می توان پرده را به شکلی برنامه ریزی کرد که فقط بعد از غروب آفتاب یا در ساعات اولیه صبح باز شوند . علاوه بر این می توان با ناحیه بندی ، پرده های مناطقی که کمتر در معرض نور قرار دارند را باز گذاشت تا نور مورد نیاز ساختمان نیز در طول روز تامین شود .مزایای استفاده از پرده برقی هوشمند


 

بالا بردن امنیت خانه هوشمند


بیشتر سارقان در زمان شب خانه های خالی از سکنه را هدف خود قرار می دهند . می توان پرده هوشمند را برای باز و بسته شدن در فواصل زمانی مختلف برنامه ریزی کرد تا خانه خالی از سکنه به نظر نرسد . جدای از آن ست شدن پرده با سیستم امنیتی و روشنایی هوشمند در صورت دستکاری پرده ، شما را از وجود سارقان مطلع میسازد .

 

صرفه جویی در هزینه


تقریبا هر تغییری در خانه هوشمند منجر به صرف هزینه است و همین دلیل کافیست تا مردم از این تغییرات دور بمانند . اما هدف اصلی اتوماسیون و هوشمند سازی خانه ، راحتی و آسایش افراد است و در دراز مدت در مصرف بهینه انرژی و کاهش هزینه های جاری مزیت خود را نشان می دهد . به این فکر کنید که پرده های هوشمند در صورت وجود نور طبیعی کافی ، استفاده از روشنایی های خانه را به حداقل می رسانند . همچنین از هدر رفتن گرمای خانه جلوگیری می کنند ، با این میزان صرفه جویی روزانه در مصرف انرژی ، به آمار قابل توجهی در طول سال دست خواهید یافت که منجر به کاهش چشمگیر هزینه های مربوط به انرژی میشود .

 
قابل کنترل با تجهیزات مختلف


پرده های برقی را می توان با کمک طیف وسیعی از تجهیزات هوشمند مانند کنترلر IR/RF ، کلید لمسی هوشمند ، تاچ پنل ، دستیار صوتی و کنترلرهای هوشمند و غیره همچنین به وسیله اینترنت از راه دور توسط موبایل ، تبلت و سایر سیستم های کنترلی به صورت واحد و یکپارچه با سایر اجزای خانه هوشمند کنترل کرد .همانطور که گفته شد سیستم های کنترل پرده هوشمند مزایای زیادی را در مورد راحتی ، امنیت ، بهره وری انرژی و کاهش هزینه ها ارائه می دهند و نقش و کاربرد ویژه ای در ساختمان هوشمند ایفا می کنند . بنابراین توصیه میشود که پرده های خود را با سیستم هوشمند خانه ادغام کنید تا از وجود آنها در خانه ، نهایت بهره وری و استفاده را ببرید . مزایای استفاده از پرده برقی هوشمند


دیدگاه کاربران

لطفا سؤالات و نظرات خود را در رابطه با این محتوا با ما در میان بگذارید.