سیستم امنیتی چیست ؟


ابتدایی ترین تعریف هر سیستم امنیتی در نام آن دریافت میشود که به معنای واقعی کلمه وسیله یا روشی است برای فراهم کردن و بالا بردن امنیت خانه و آسایش افراد داخل خانه .


همه ی سیستم های امنیتی خانه بر اساس یک اصل واحد برای ایمن سازی نقاط ورودی مانند درها و پنجره ها و همچنین فضاهای داخلی حاوی اشیاء با ارزش کار می کنند . صرف نظر از اندازه خانه یا تعداد درها و پنجره ها یا اتاق های داخلی ،،، این صاحب خانه است که تصمیم می گیرد چه مکان هایی در خانه نیازمند کنترل و نظارت هستند . کاری که سیستم های امنیتی در زمان احساس خطر یا حضور غیر مجاز فرد انجام می دهند متناسب با نوع سیستم مورد نظر متفاوت است .سیستم امنیتی هوشمندیک سیستم امنیتی ساده و معمولی می تواند از یکی اجزای زیر تشکیل شده باشد :


آژیر، آلارم های امنیتی


سنسور اعلان حریق


سنسور درب ، پنجره و شیشه


حسگرهای حرکتی داخلی و خارجی


دوربین های امنیتی بی سیم و باسیم

 

آژیر : صدای آژیرها در سیستم های امنیتی خانه به اندازه کافی بلند است تا همسایه ها آن را بشنوند ، آلارم های امنیتی خانه اهداف مختلفی را دنبال می کنند . آنها به افراد داخل خانه هشدار می دهند که مشکلی پیش آمده است . همچنین به اندازه کافی قوی هستند که بتوانند سارقان را فراری دهند و در عین حال همسایه های نزدیک را از وضعیت غیر عادی آگاه سازند .


سنسور دود و اعلان حریق : بهتر است در هر خانه ای یک حسگر دود و مونواکسیدکربن تعبیه شود . با این ابزار ساده اگر هوای خانه برای تنفس ناامن شود به صاحبان خانه هشدار می دهد .


سنسور درب و پنجره : سنسورهای در و پنجره از دو قسمت تشکیل شده اند که در مجاورت یکدیگر نصب میشوند . یک قسمت بر روی در یا پنجره و قسمت دیگر بر روی چهارچوب آن قرار می گیرد ، هنگامی که یک در یا پنجره بسته میشود دو قسمت سنسور به یکدیگر متصل می شوند و یک مدار امنیتی ایجاد می کنند.سیستم امنیتی هوشمنداگر در یا پنجره نظارت شده به طور ناگهانی باز شود ، مدار امنیتی شکسته میشود و از طریق یک پنل مرکزی یا موبایل به صاحب خانه هشدار داده خواهد شد .


حسگرهای حرکتی : این اجزای امنیتی ، زمانی که غعالند با ایجاد یک منطقه نامرئی که بدون به صدا در آمدن زنگ خطر نمی توانند از آن عبور کنند ، از فضای تحت نظارت خود محافظت می کنند .این سنسور ها معمولا در ورودی و خروجی خانه و در خانه های بزرگتر در مناطقی که رفت و آمد کمتری وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند .سیستم امنیتی هوشمنددوربین های امنیتی : دوربین های امنیتی در هر دو پیکربندی سیمی و بی سیم موجود هستند ، دوربین های امنیتی را می توان به روش های مختلف به عنوان بخشی از یک سیستم امنیتی کلی مورد استفاده قرار داد . دوربین های مدار بسته را می توان از راه دور از طریق سیستم ، موبایل و تبلت نظارت کرد . زمانی که صاحب خانه خارج از شهر است گزینه بسیار خوبی برای کنترل و نظارت از راه دور خانه محسوب میشود .همچنین کاربرد ویژه آنها ثبت وقایع و اتفاقات در زمان سرقت از خانه است .


وجود سیستمی با هر یک از این اجزا در بوجود آوردن امنیت خانه بی تاثیر نیست ولی آیا می تواند امنیت خانه را کاملا تضمین کند ؟


این گونه سیستمی خلاصه میشود به صدای آژیر و فیلم های گرفته شده از دوربین های امنیتی که نمی توانند قطع به یقین حافظ جان ، مال و خانه مشترکان باشند .سیستم امنیتی هوشمنداز آنجایی که صاحبان خانه به دنبال محافظت صد در صدی از اموال و عزیزان خود هستند ، نیاز به افزایش فناوری ، راحتی و کارایی بهتر برای عملکردهای روزمره خانه همچنان در الویت است . استفاده از فناوری های هوشمند راه حلی جامع برای حفظ مال و جان عزیزان است .


سیستم های امنیتی هوشمند مزیت های قابل توجهی نسبت به یک سیستم امنیتی معمولی دارند اعم از تشخیص حرکت ، هشدارهای بلادرنگ و در لحظه در مواجه با خطرات احتمالی مانند آتش سوزی ، سرقت ، نظارت تصویری و تجزیه و تحلیل واحد و یکپارچه ی تمامی اجزای سیستم امنیتی در کنار یکدیگر .


این سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که شامل برنامه های کاربردی و مدیریت انرژی ، اقدامات سلامت و موارد دیگر باشند . این برنامه ها می توانند به راحتی با دادن دسترسی به فرد از طریق تلفن همراه با سیستم امنیتی شما ادغام و یکی شوند .


اهمیت و کاربرد امنیت هوشمند


امنیت هوشمند ساختمان ، هشدارهای امنیتی پیشگیرانه و در زمان واقعی را برای کاربر ارسال می کند و از بروز اتفاق جلوگیری می کنند در صورتی که با استفاده از یک سیستم معمولی زمانی هشدار امنیتی را دریافت می کنید که برای انجام هر کاری در مورد سرقت ، آتش سوزی یا نشت مونوکسیدکربن خیلی دیر شده است . امنیت هوشمند همزمان با رخداد و قبل از بروز اتفاق ناگوار واکنش نشان می دهد .


راه حل های امنیتی هوشمند با داشتن طیف گسترده ای از قابلیت ها برای محافظت بیشتر از خانه و ساختمان شما ، می توانند فورا این حوادث را شناسایی و هشدار دهند که منجر به کاهش موارد جراحت ، سرقت و حتی تلفات احتمالی شود .


اعلان ها را می توان از هر کجا دریافت کرد و به روزرسانی های مهمی را در مورد فعالیت های اخیر در داخل و اطراف خانه شما ارائه دهند . حسگرهای حرکتی و تشخیص هوشمند آرامش بیشتری را برای والدین و مراقبین فراهم می کند ، زیرا زمانی که کودک کنجکاوشان به منطقه ی خطرناکی پا گذارد یا فرد سالمند در خطر احتمالیست ، والدین را از بروز اتفاق آگاه میسازند .


راه حل های نظارت هوشمندانه از راه دور با افزودن دوربین های امنیتی ، بینشی در مورد آنچه اتفاق می افتد چه در خانه یا خارج از خانه فراهم می کند . هنگامی که کودکان از مدرسه به خانه می رسند ، عزیزان مسن و حتی حیوانات خانگی را بررسی می کنند . اگر وضعیتی غیر عادی باشد ، هشدارهای سیستم را از راه دور دریافت خواهید کرد .


با هوشمند سازی سیستم امنیتی و کنترل از راه دور آن می توان عملکردهای خانه و ساختمان را از هر جای دنیا نظارت و کنترل کرد .سیستم امنیتی هوشمندبا این وجود سیستم های امنیتی هوشمند نیز در مقایسه با یکدیگر هر کدام از کارایی و قابلیت های مختص به خود برخوردار هستند که بر حسب نوع دستگاه هوشمند و امکانات آن متفاوت هستند پس در هنگام انتخاب نوع سیستم باید به امکاناتی که امنیت هوشمند در اختیارتان قرار می دهد نیز دقت کنید .


حال یک سیستم امنیتی هوشمند کارآمد چه خصوصیاتی دارد ؟


سیستم امنیتی هوشمند نیوالکترون


امنیت از ارکان اصلی و اساسی در هوشمند سازی ساختمان و خانه هوشمند طلقی میشود از این رو نیوالکترون به صورت کاملا ویژه و کاربردی به طراحی این سیستم پرداخته است تا بتواند امنیت هوشمند را به عنوان یک سیستم کارآمد و حرفه ایی در پاسخگویی به نیازهای کاربران معرفی کند .


مزایای امنیت هوشمند نیوالکترون


قابلیت ناحیه بندی ساختمان و فعال و غیر فعال ساختن هر ناحیه به دلخواه کاربر


امنیت هوشمند قابلیت ناحیه بندی کل ساختمان را در اختیار کاربر قرار می دهد این روش زمانی اهمیت ویژه خود را نشان می دهد که صاحب خانه بخواهد در زمان حضورش در خانه برخی از نواحی امنیتی را فعال و نواحی دیگر که خود و افراد داخل خانه در آنجا حضور دارند را غیر فعال کند به عنوان مثال صاحب خانه نیاز دارد در زمان حضورش در خانه ناحیه امنیتی حیاط و پارکینگ خانه فعال و سایر نواحی غیر فعال باشد . زیرا اغلب اتفاقات و سرقت ها ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که فرد در خانه حضور دارد واز امنیت حیاط و حتی وسایلی که در حیاط خود دارد غافل است.


سیستم امنیتی هوشمند


رابط کاربری آسان و راحت


نرم افزار امنیت هوشمند به صورت واحد و یکپارچه برای تمامی پلتفرم ها در دسترس است و امکان تعریف نامحدود نواحی امنیتی و همچنین نام گذاری و کنترل مجزای هر ناحیه را در اختیار کاربر قرار میدهد . کاربر براحتی می تواند از طریق نرم افزار از هر جای دنیا سیستم امنیت هوشمند خود را نظارت و مدیریت کند .


همگام با سناریو و برنامه های منطقی ( اگر آنگاه ... )


با تعریف سناریو و برنامه های منطقی به امنیت هوشمند و تعیین شرایط و فرامین منطقی بر اساس حضور و عدم حضور فرد در خانه ایمنی خانه را می توان افزایش داد و به صورت کاربردی تر از امکانات سیستم بهره برد .

همچنین می توان با تعریف برنامه بر اساس زمان مد نظر خود سیستم امنیتی را فعال و یا غیر فعال کرد به این صورت که از ساعت 10 شب سیستم امنیتی بر اساس نواحی امنیتی مورد نظر فعال و در ساعت 7 صبح به صورت خودکار غیر فعال گردد .


کنترل آنلاین از راه دور به وسیله سیم کارت


بوسیله اینترنت سیم کارت قرار گرفته بر روی کنترلر هوشمند ، سیستم هوشمند خود را آنلاین و از راه دور کنترل کنید و حتی در زمانی که دسترسی به اینترنت مشکل است از طریق پیامک یا تماس از وضعیت سنسورهای داخل ساختمان مطلع خواهید شد .


امکان استفاده به عنوان چهار دزدگیر مجزا


امنیت هوشمند نیوالکترون به تنهایی می تواند به عنوان چهار دزدگیر مستقل و مجزای از یکدیگر عمل کند . که هر دزدگیر با تنظیمات مجزا، ریموت مجزا و مدیریت کاربر کاملا مجزا می تواند یک واحد آپارتمانی مستقل را تحت پوشش خود قرار دهد . به این شکل می توان امنیت چهار واحد آپارتمان به صورت کاملا مستقل از یکدیگر را تامین کرد .


فعال بودن سیستم امنیتی در زمان قطعی برق


با استفاده از ورودی باطری سرور امنیتی هوشمند نیوالکترون در زمان قطعی برق نیز سیستم امنیتی به کارکرد عادی خود ادامه خواهد داد .


اماکن تعریف ریموت های مختلف


از طریق نرم افزار نیوالکترون کاربر به راحتی می تواند تا هر تعداد ریموتی که مد نظرش است را برای کنترل سیستم امنیتی هوشمند اضافه کند و همچنین به سادگی می توان ریموت اضافه شده را حذف کرد .سیستم امنیتی هوشمند نیوالکترون علاوه بر فراهم کردن ایمنی و کارایی بالا با جایگزینی آن به عنوان چهار دزدگیر مستقل با تنظیمات منحصر به هر کدام ، باعث صرفه جویی در هزینه های مختص به خرید هر دزدگیر شده و آرامش و امنیت چندین مکان را به صورت کاملا مجزا از هم برقرار کرده و نهایت آسایش و راحتی را برای تک تک اعضای هر مکان و ساختمان فراهم میسازد .سیستم امنیتی هوشمند


دیدگاه کاربران

لطفا سؤالات و نظرات خود را در رابطه با این محتوا با ما در میان بگذارید.