نورپردازی راه پله در هوشمند سازی ساختمان در چه جایگاهی قرار دارد؟


در طراحی داخلی خانه های مدرن پله های هوشمند به شکل فزاینده ایی عنصر مرکزی خانه هوشمند محسوب میشوند که طراحی و نورپردازی خاص آن ها ، یک مسیر ارتباطی مهم در خانه های هوشمند دوبلکس و تریپلکس فراهم میسازد ، که می توانند هم به صورت مستقل از سیستم هوشمند و یا به عنوان بخشی از سیستم خانه هوشمند عمل کنند .


سیستم پله هوشمند سطح ایمنی پله را به صورت چشمگیری بالا برده و تأثیر بسزایی در کنترل انرژی برق دارد ، بنابراین پله هوشمند یکی از ارکان اساسی در تکنولوژی اینترنت اشیاء و هوشمندسازی ساختمان محسوب میشوند .تأثیر نورپردازی راه پله در خانه هوشمندهدف از نورپردازی پله هوشمند چیست ؟


نور پردازی پله هوشمند یک سیستم روشنایی مدرن پله است که با استفاده از کنترلرهای هوشمند پله و سنسورهای تشخیص حرکت عمل می کند .


هدف نورپردازی هوشمند راه پله دریافت یک نور خوب ، بالا بردن ایمنی پله ، سهولت رفت و آمد روی پله در هنگام شب و اطمینان از راحتی استفاده از پله برای سالمندان و کودکان و همینطور صرفه جویی در مصرف انرژی است ، در عین حال جلوه ای چشمگیر به راه پله و نمای داخلی خانه هوشمند می دهد .


عملکرد اصلی نورپردازی هوشمند راه پله ، روشن کردن روشنایی پله برای مدت زمان مشخص است . این زمان می تواند هنگام طلوع و غروب و همینطور بعد از تشخیص حرکت توسط سنسورهای حرکتی صورت گیرد ، این امر باعث میشود که نور پله های هوشمند به صورت خودکار ، با هر میزان شدت نور تنظیم شده برای آن زمان روشن شود . این امر به صورت فزاینده ای در کاهش مصرف انرژی تأثیر دارد .


بسته به نوع و مدل نورپردازی راه پله هوشمند ، بسیاری از عملکردهای سیستم هوشمند پله ، می تواند تأثیر بسزایی در چشم نوازی و خاص نشان دادن پله داشته باشد .


تأثیر نورپردازی راه پله در خانه هوشمندکنترلر هوشمند راه پله


ماژول هوشمند راه پله به شما این امکان را می دهد که با تغییر پارامترهای آن ، نوع روشن شدن پله را بسته به آن شکلی که مد نظرتان است و با چه شدت نور و روشی ، بر اساس سناریو های گوناگون و برنامه های زمانبندی ، تنظیم کنید . در ساده ترین شکل می توان این سیستم هوشمند را از طریق تاچ پنل و پنل مرکزی کنترل کرد و در حالت پیشرفته تر با استفاده از محیط نرم افزار روی تلفن همراه از راه دور و از هر مکانی بتوان راه پله هوشمند را برنامه ریزی و کنترل کرد .تأثیر نورپردازی راه پله در خانه هوشمنداستفاده از روشنایی های LED برای نورپردازی راه پله


برای نورپردازی راه پله از روشنایی و ریسه های 12 ولت استفاده میشود که علاوه بر روشنایی مطمئن از خطرات گرم شدن و برق گرفتگی جلوگیری میشود و امکان صرفه جویی در مصرف برق را نیز افزایش می دهند . این روش امکان اجرای تقریبا هر نوع نورپردازی را می دهد . به عنوان مثال به لطف اندازه و انعطاف پذیری این گونه ریسه ها ، می توان مکان هایی که دسترسی به آنها برای به کار بردن روشنایی دشوار است را به وسیله ی آنها روشن کرد .نورپردازی هوشمند راه پله با روشنایی و ریسه هایی که قابلیت دیم دارند


با داشتن قابلیت دیم و تغییر شدت نور روشنایی ها و ریسه های LED و کنترل این نوع روشنایی ها با استفاده از کنترلرهای هوشمند ، این امکان برای کاربر فراهم میشود که شدت نور روشنایی پله را بسته به نیازهای خود تنظیم کند . به عنوان مثال متناسب با شب و روز بتوان سناریو و برنامه های زمانبندی به روشنایی پله داد و مشخص کرد با چه شدت نوری ، پله هوشمند در زمان شب و روز و یا در زمان تحریک سنسور روشن شود و از چه زمانی بعد از روشن شدن خاموش گردد .


تأثیر نورپردازی راه پله در خانه هوشمندفناوری کنترلرهای هوشمند راه پله در کنار استفاده از ریسه های ال ای دی ، عملکردی کاملا جدید و همینطور امکانات کاربردی و تزیینی نو و جدیدی را برای روشنایی راه پله با خود به ارمغان می آورد که بسته به نوع ریسه میتوان امکان اجرای جلوه های نوری چشم نواز مختلفی را به صورت خطی و آبشاری در کناره های پله هوشمند و یا بر روی خود پله در خانه هوشمند بوجود آورد .
کاربرد ریسه های خطی برنامه پذیر در فنآوری پله هوشمند


نورپردازی هوشمند راه پله با استفاده از ریسه های برنامه پذیر ، به دلیل ویژگی های خاص خود به یک گرایش جدید در زمینه نورپردازی های کاربردی و تزیینی تبدیل شده است . سرمایه گذاران و طراحان داخلی به دلیل ویژگی های کاربردی و تزیینی غیرمعمول ، از ریسه های برنامه پذیر برای نورپردازی پله ها استفاده می کنند که به طور معمول این نوع ریسه ها در زیر آج ها و یا روی دیوار کناری پله نصب میشوند .

در کل راه های زیادی برای ایجاد نورپردازی دکوراتیو راه پله در ارتباط با این نوع ریسه ها وجود دارد و همه چیز بستگی به نوع ساخت پله ها ، تخیل طراح و نوع کنترلر هوشمند مورد استفاده دارد .تأثیر نورپردازی راه پله در خانه هوشمندایمنی بالا با نورپردازی پله هوشمند


پله های هوشمند قبل از هر نکته ای ، از ایمنی بالایی برخوردار هستند . نورپردازی هوشمند پله ، ایمنی حرکت روی پله هوشمند را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد . زیرا نسبت به نورپردازی سنتی ، در اینجا پله ها به صورت قدم به قدم روشن میشوند که این امر به ویژه برای کودکان و افراد مسن که از پله ها بالا میروند بسیار مهم و حائز اهمیت است .

باید به خاطر داشت که نورپردازی پله هوشمند باید یک دید خوب را در مرحله اول تضمین کند و جریان نور روی راه پله ، هدایت گر فرد بر روی پله باشد نه آن شدت نور و نورپردازیی که باعث اذیت فرد و اختلال در دید آن در موقع بالا رفتن از پله ها شود .

نورپردازی هوشمند پله باید محتاطانه ، اصولی و با سطح نور قابل تنظیم و شدتی کمتر از فضاهای داخلی خانه هوشمند مانند اتاق نشیمن یا آشپزخانه باشد از این رو علاوه بر نورپردازی اصولی راه پله ، اینکه از چه نوع سیستم و کنترلر هوشمندی برای کنترل چگونگی حرکت و شدت نور راه پله استفاده شود از اهمیت بالایی برخوردار است .تأثیر نورپردازی راه پله در خانه هوشمند


دیدگاه کاربران

لطفا سؤالات و نظرات خود را در رابطه با این محتوا با ما در میان بگذارید.