محصولات خانه هوشمند و اهمیت آنها در بوجود آوردن آرامش و رفاه


محصولات و تجهیزات خانه هوشمند تاثیر بسزایی در افزایش رفاه ، صرفه جویی در زمان و انرژی ، امنیت و آرامش افراد جامعه دارند ، از این رو تولید کنند گان محصولات هوشمند سازی با بررسی هر چه بیشتر نیاز جامعه با تولید محصولات جدید در جهت رفع نیازهای عموم افراد یک جامعه پیش قدم هستند و همواره برای برتری نسبت به خود و سایر فعالان در این زمینه در حال رقابت هستند .


به وسیله ی محصولات و سیستم خانه هوشمند می توان کنترل یکپارچه تمامی اجزای خانه را از راه دور و از طریق موبایل به دست گرفت ( کنترلی واحد و یکپارچه در بستر نرم افزار ) ... می توان کاری کرد که خانه هوشمند برای ما تصمیم گیرد که در این زمان انجام چه کارهایی برای فرد مطلوب است و آرامش خاطر را برایش فراهم میسازد .


هر یک از محصولات هوشمند قادر به انجام کارها و فرامین مختص به خود است که اگر این محصول با سایر محصولات یکی شود و با هم یک سیستم واحد را بوجود آورند!! به یک سیستم هوشمند و قدرتمند تبدیل می شوند که از عهده ی هر شرط و فرمانی چه به صورت واحد و چه جمعی بر خواهد آمد . با وجود اینگونه سیستمی در خانه هوشمند ، صاحب خانه نه تنها به یک آرامش و رفاه نسبی دست می یابد بلکه از لذت صرفه جویی در زمان و انرژی هم برخوردار میشود .


آشنایی با تجهیزات خانه هوشمندنگاهی کلی به معرفی محصولات هوشمند سازی نیوالکترون

نیوالکترون نیز به عنوان طراح و تولید کننده تجهیزات مبتنی بر اینترنت اشیاء سعی بر این دارد که جلوه گر سبکی نو در صنعت هوشمند سازی کشور باشد و با تولید محصولات جدید و متنوع خود توانسته در زمینه های مختلف هوشمند سازی از قبیل هوشمند سازی صنعتی ، تجاری ، شهری ، اداری ، کشاورزی و خانگی قدمی استوار بردارد .


تجهیزات خانه هوشمند نیوالکترون


_ سرورهای مرکزی

_ کنترلر های مرکزی

_ کنترلر های هوشمند

_ کلیدهای لمسی هوشمند

_ صوت هوشمند

_ امنیت هوشمند

_ محافظ هوشمند


سرورهای مرکزی


در هر سیستم هوشمند یک مغز متفکر وجود دارد که وظیفه نظارت و کنترل تمامی قسمت های ساختمان هوشمند و برقراری ارتباط بین محصولات هوشمند را بر عهده دارد ، این نحوه ی کنترل باعث میشود تا تمامی تجهیزات هوشمند عملکردی فوق العاده و یکپارچه در کنار یکدیگر داشته باشند .


نیوالکترون از وجود سه سرور مرکزی با نام های موزیک سرور NE-MS3 ، سرور امنیتی NE-SEC2 و مینی سرور NE-SS3 برخوردار است که وجود هر یک از آنها به تنهایی در کنار سایر تجهیزات خانه هوشمند ، مدیریت و عملکردی یکپارچه را در بین دستگاه های هوشمند شامل میشود.


این سرورهای مرکزی علاوه بر انجام عملکردهای مختص به خود ، وظیفه پردازش دستورات و ارسال آنها به دستگاه مورد نظر ، یکپارچه سازی سیستم هوشمند ، تنظیم و اجرای سناریوها و مدیریت اگر آنگاه ، مدیریت کاربران و ذخیره لاگ های سیستم و ... را بر عهده دارند .


لازم به ذکر است که هر کدام از سرورهای مرکزی نیوالکترون قابلیت پشتیبانی بیش از 500 آیتم را در سیستم هوشمند دارد .


کنترلرهای مرکزی


کنترلر دیجیتال 32 کانال NE-DIC1


برای تبدیل کلید سنتی به هوشمند به یک ماژول مبدل در پشت هر کلید سنتی نیاز است تا بتوان از کلید سنتی کارایی کلید هوشمند را گرفت . که این خود ملزم به صرف هزینه برای خرید ماژول مبدل به تعداد کلیدهای سنتی یا مکانیکی خانه هوشمند است .

اما در سیستم نیوالکترون با وجود کنترلر دیجیتال 32 کانال ، ماژول تبدیل کلید سنتی به هوشمند حذف شده و به وسیله ی این محصول به راحتی می توان 32 کلید سنتی را بدون صرف هزینه های اضافه به کلید هوشمند تبدیل کرد .


هاب سوئیچ مدباس NE-HSW1


این محصول محدودیتهای نحوه ی اتصال دستگاه ها به یکدیگر را در سیستم مدباس برطرف میکند و قادر است یک ورودی را به چندین خروجی مجزا تقسیم کند .

هاب سوئیچ مدباس ارتباط بین تجهیزات بیرونی سیستم هوشمند را با تجهیزات داخلی سیستم برقرار می کند و پشتیبانی بیش از 300 دستگاه را بر عهده دارد .کنترلرهای هوشمند


یونیورسال ماژول 1 NE-UM1

یونیورسال ماژول 2 NE-UM2


کنترلر هوشمند همه کاره در دو نوع UM1 و UM2 به صورت مستقل از سیستم هوشمند کار می کند و کاربرد وسیعی در صنعت هوشمند سازی دارد و میتوان از آن در هوشمند سازی خانگی ، صنعتی ، تجاری ، کشاورزی ، شهری استفاده کرد و کنترل هر جایی را به راحتی از راه دور به دست گرفت . همچنین قادر به مانیتورینگ جمعی روشنایی ها و سیستم های آبیاری پارک ها ، بوستان ها ، پمپ ها و چاه های آب ، کنترل اتاق های سرور ، گلخانه ، سیستم های سرمایش و گرمایش و ... به صورت واحد و یکپارچه در بستر نرم افزار است .

این محصول قادر به اجرای برنامه های زمانبندی و سناریو ها ی گوناگون بر حسب شرایط آب و هوایی و تغییرات دما و رطوبت مکان مورد نظر شماست .


رله هوشمند 12 کانال NE-SW212

رله هوشمند 6 کانال NE-SW206


ماژول رله هوشمند نیوالکترون در دو نوع 12 و 6 کانال علاوه بر اینکه می تواند همگام با سیستم هوشمند کار کند به صورت مستقل از سیستم هوشمند نیز عمل می کند .

به وسیله ماژول رله هوشمند علاوه بر کنترل انواع روشنایی و تجهیزات برقی و الکتریکی می توان براحتی کنترل تجهیزات سرمایش و گرمایش ، پرده ، درب ، شیر برقی ، کولر و پمپ های آب و ... را به دست گرفت و برنامه های زمانبندی و سناریوهای مختلف را به وسیله ی رله هوشمند تعریف و اجرا کرد .


کنترلر هوشمند نور مخفی NE-DIM2


دیمر هوشمند نیوالکترون دارای 9 خروجی دیمر 220 ولت است که از آنها به عنوان 3 خروجی RGB نیز می توان استفاده کرد . به وسیله ی این محصول قادر خواهید بود شدت نور نورمخفی ریسه های 220 ولت را بر اساس سنسورهای تشخیص حرکت از صفر تا صد درصد کنترل کنید . همچنین با تعریف برنامه و اجرای سناریو به وسیله کنترلر هوشمند دیمر مشخص کنید شدت نور و رنگ نما یا هر مکانی طبق زمانهای مورد نظر شما کاهش و یا افزایش یابد .


کنترلر هوشمند راه پله NE-PD1


نورپردازی هوشمند راه پله یکی از جلوه های منحصر به فرد خانه هوشمند محسوب میشود که علاوه بر زیبایی ، تاثیر بالایی در کنترل مصرف انرژی و ایمنی پله در هنگاه رفت و آمد بر روی راه پله دارد .

ماژول هوشمند راه پله علاوه بر 6 ورودی سنسور پله ، توانایی پشتیبانی تا 1500 پله را دارد ، این کنترلر هوشمند دارای 24 خروجی دیمر است که می توان از آنها به عنوان 8 خروجی RGB استفاده کرد . همانند دیمر هوشمند به وسیله ی این محصول نیز می توان شدت نور روشنایی های 12 و 24 ولت را بر اساس سنسورهای حضور و عدم حضور از صفر تا صد در صد کنترل کرد همچنین با تنظیم زمان سرعت حرکت نور بر روی راه پله می توان مشخص کرد پله دوم با چه فاصله زمانی از اولین پله و با چه سرعتی روشن شود .

لازم به ذکر است که کنترلر پله هوشمند دارای یک خروجی پیکسل برای بوجود آوردن جلوه های نوری و خطی زیبا در کنار راه پله است .


کنترلر هوشمند IR/RF


ریموت کنترل هوشمند IR/RF با پوشش زاویه 360 درجه علاوه بر کنترل تمامی دستگاه های ریموت IR ( تلویزیون ، پروژکتور ، اسپلیت و.... ) قابلیت کنترل کلیه ی وسایل گیرنده رادیویی RF با فرکانس های 315 _433 را دارد به عنوان مثال درب های پارکینگ ، کلید های لمسی ، ریموت دزدگیر و .....

این ریموت کنترل هوشمند مجهز به سنسور دما و کنترل و اندازه گیری دمای محیط است ، همچنین امکان تعریف و اجرای سناریو را از طریق دکمه های کم کاربرد ریموت وسایل مختلف خانه ، به کاربر می دهد .کلید لمسی هوشمند


کلیدهای لمسی 1 تا 8 پل NE-TK1


کلید لمسی هوشمند با ظاهری ساده و کارایی بالا ، قابلیت نصب در قوطی برق کلیدهای سنتی و مدرن را دارد . به وسیله کلید هوشمند می توان از طریق لمس ، از راه دور و از هر مکانی کنترل انواع روشنایی ، درب ، پرده ، کلر و ..... را به دست گرفت .

کلید لمسی هوشمند در پل های 1 تا 8 دارای مد شب و روز است و همچنین قابلیت تغییر رنگ و تنظیم نور آیکون طبق سلیقه کاربر را داراست .


کلید لمسی دیمر NE-TK1


دیمر هوشمند لمسی علاوه بر دارا بودن سایر امکانات کلید لمسی ، امکان تنظیم شدت نور روشنایی را از صفر تا صد در اختیار کاربر قرار میدهد و تنها با لمس آیکون کلید هوشمند لمسی می توان شدت نور روشنایی هایی که قابلیت دیمر دارند مانند نور مخفی را کنترل کرد .


کلید لمسی NE-TK1 RGB


برای کنترل انواع رنگ نور ریسه های RGB و بوجود آوردن طیف وسیعی از رنگ های دلپذیر و چشم نواز می توان از کلید لمسی هوشمند RGB استفاده کرد . این کلید لمسی نیز از سایر امکانات کلید لمسی هوشمند برخوردار است .صوت هوشمند


صوت هوشمند نیوالکترون با نام موزیک سرور علاوه بر نقشی که به عنوان سرور مرکزی در خانه هوشمند ایفا می کند در بخش صوت و موسیقی هم عملکرد منحصر به فردی را دارد . این محصول هوشمند را مستقل از سیستم هوشمند نیز می توان استفاده کرد و در دو مدل تک ناحیه و دو ناحیه تولید شده است .


موزیک سرور تک ناحیه NE-MS3 CH4


صوت هوشمند تک ناحیه از 4 کانال شدت صدا برخوردار است و به صورت کاملا مجزا صدای هر کانال را می توان کم یا زیاد کرد ، از قابلیت پخش صوت و آهنگ به وسیله بلوتوث ، مموری کارت و AUX و همینطور پخش آنلاین موسیقی برخوردار است و به راحتی می توان از راه دور کنترل موزیک سرور را بدست گرفت .

موزیک سرور هوشمند امکان انتقال آهنگ از حافظه سیستم ( کامپیوتر ، گوشی و ..) پخش و مدیریت آن را به کاربر می دهد و با تعریف سناریوهای ترکیبی جذاب همراه با رقص نور اهمیت وجود این دستگاه در خانه هوشمند نمایان خواهد شد .


موزیک سرور دو ناحیه NE-MS3 CH8


موزیک سرور هوشمند دو ناحیه از 8 کانال شدت صدا برخوردار است و می توان شدت صدای هر کانال را به صورت مجزا کنترل کرد . این صوت هوشمند تمامی امکانات موزیک سرور تک ناحیه را دارد با این وجه تمایز که کاربر از دو ناحیه صوت بهره مند خواهد شد که به صورت کاملا مجزا هر ناحیه صوت را می تواند کنترل کند و امکان پخش دو آهنگ متفاوت را در هر ناحیه دارد . علاوه بر پخش مجزا ، امکان پخش همزمان موسیقی در دو ناحیه نیز از دیگر امکانات موزیک سرور نیوالکترون است .امنیت هوشمند


امنیت هوشمند نیوالکترون با نام سرور امنیتی علاوه بر نقشی که به عنوان سرور مرکزی در خانه هوشمند ایفا می کند ، امنیت خانه هوشمند را نیز فراهم میسازد . این محصول هوشمند قابلیت استفاده مستقل از سیستم هوشمند را دارد .


سرور امنیتی NE-SEC2


سرور امنیتی هوشمند 12 ورودی سنسور مجزا دارد و همچنین 4 خروجی آلارم که هر یک از این خروجی ها از تنظیمات مجزا برخوردار است و به صورت کاملا واحد و مجزا می تواند یک مکان را تحت پوشش خود در آورد و نقش دزدگیر آن مکان را ایفا کند .

امنیت هوشمند قابلیت ناحیه بندی کل ساختمان را دارد و امکان فعال و غیر فعال کردن هر ناحیه را به صورت مجزا در اختیار کاربر قرار می دهد .محافظ هوشمند ولتاژ


محافظ هوشمند NE-PWR2


تغذیه سیستم هوشمند نیوالکترون از وظایف محافظ هوشمند است و برای هر قسمت سیستم اعم از کلیدهای لمسی ، سنسور و سایر محصولات به صورت مجزا یک خروجی دارد . این دستگاه علاوه بر محافظت از سیستم خانه هوشمند ، می تواند سایر وسایل برقی خانه که به عنوان پریز به سیستم اضافه شده اند را در برابر نوسانات برق و ولتاژ محافظت کند .


این مقاله معرف گوشه ای از ویژگی های محصولات هوشمندسازی نیوالکترون است و با یک نگاه کلی به معرفی تجهیزات هوشمند پرداخته ، با کلیک بر روی نام هر محصول از سایر ویژگی ها و امکانات مختص آن محصول مطلع شوید .ما اینجا هستیم تا با امکانات و محصولات صد در صد داخلی خود ، معرف ایده ای نو در صنعت هوشمند سازی برای شما باشیم و در جهت افزایش رفاه ، امنیت و آرامش هر چه بیشتر افراد جامعه قدم برداریم .دیدگاه کاربران

لطفا سؤالات و نظرات خود را در رابطه با این محتوا با ما در میان بگذارید.